Pánové,co zvolíte-gel,lak nebo tužidlo?

7. června 2009 v 18:06 | pinklucca |  -Fashion-

Co je styling?

Za styling můžeme považovat buď proces, nebo pouze výsledek stylingu, tedy tvarování vlasů do účesu. Někdy se do tohoto procesu řadí dokonce i tvarování střihem nebo břitvou a veškeré následné úpravy do tvaru. Z hlediska vlasové kosmetiky se pak pod pojem styling řadí veškerá vlasová kosmetika, která umožňuje nebo usnadňuje tvarování vlasů. Je třeba poznamenat, že je to skupina velmi různorodá a nezřídka tak trochu záhadná - není divu, že se pak mnozí z nás při výběru vhodného přípravku řídí raději rozpočítadly.


Pěnová tužidla

Mezi tužidla na vlasy se nejčastěji řadí pěnová tužidla, ať už v tlakovém nebo netlakovém provedení. Ta netlaková pak mají speciální adaptér, který tvoří pěnu. Správně ale do této skupiny patří i různé produkty, jako jsou např. prestylery, styling lotion nebo tužidla ve spreji. V ideálním případě se tužidla aplikují po umytí do vlhkých vlasů a výrazně usnadňují jejich tvarování do účesu. Důležitou roli hraje také teplota - pod horkým fénem vám vlasy "ztuhnou" rychleji. Co se týče množství, u tužidel stačí poměrně málo, důležité je distribuovat je skutečně rovnoměrně. Při přehnaném množství tužidla se dočkáte místo lesklých hladkých vlasů, které dobře drží tvar, zplihlých vlasů, které nedrží a nedrží. Oblíbené žehlení vlasů tužidla jedině podpoří, ale pozor, přestože tužidlo si nanášíte na vlhké vlasy, s žehlením je třeba vyčkat do uschnutí! Vysoké teploty v kombinaci s vlhkostí rychle a nenávratně poškozují vlasy do hloubky.


Laky na vlasy

Díky svému složení laky výrazně rychleji zasychají a tvoří jemnější film, proto by se tyto produkty měly používat vždy pro finální úpravu a do suchých vlasů. Lak je ze skupiny stylingových produktů "nejstarší" a také nejpoužívanější. U laků je velmi účinný UV filtr, díky velmi jemné distribuci laku po účesu - vlasy jsou tak trvale chráněny před negativními účinky světla jako je blednutí barvy, ztráta elasticity, zvýšená lámavost atd. Kromě toho mohou obsahovat i účinné látky jako komplexy vitaminů, proteinů, látky pro lesk vlasů atd. Platí, že lak by se měl nanášet ze vzdálenosti min. 25 cm, v tenké, ale souvislé vrstvě, a to na vlasy zbavené prachu a nečistot. Lak slouží pro fixaci konečného tvaru, po jeho aplikaci byste tedy už do účesu neměli příliš zasahovat. Zajímavý je i fakt, že laky často mohou pomoci zmírnit problém s maštěním vlasů, díky lihové formulaci totiž mírně vysušují, a tak lakovaný účes vydrží krásný a lesklý déle než bez nich.

Gely

Asi nejznámější a nejrozšířenější jsou stylingové gely na vlasy. Většinou se nanášejí do suchých vlasů a lze s nimi tvarovat detaily účesu nebo dokonce celý účes. Poslouží pro kreativní ježky stejně jako pro uhlazení dlouhých vlasů. Mohou být někdy použity i do vlhkých vlasů pro tzv. mokrý efekt nebo prostě jako krok k jednoduchému a upravenému pánskému účesu. Moderní gely jsou většinou zcela transparentní bez barviv, na rukou nelepí, vlasy nevysušují a neslepují.

Stylingové krémy

Ačkoliv to pro mnohé bude možná novinka, velkou skupinu prostředků k úpravě vlasů tvoří modelační/ stylingové krémy. Ty jsou nejlehčí, mají krémovou konzistenci, mohou obsahovat i hydratační nebo kondicionační složky. Tužší a více zahuštěné krémy mohou obsahovat speciální polymery s vláknitou strukturou, najdete je pod názvy jako putty, pudding, fibre gum, styling clay, styling glue a atd.

Vosky

Samostatnou skupinu tvoří vosky, které většinou obsahují některý z přírodních vosků, a jsou ideální pro tvarování rozcuchů, konečků a podobně. Na rozdíl od stylingových produktů obsahujících hlavně pryskyřice, lze vlasy ošetřené voskem snadno remodelovat, ale vosk nelze z vlasů vyčesat a na některé typy vlasů může působit příliš zátěžově.

hiphoprepatd.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama