I.-Co si myslíte o Emo lidech?

9. června 2009 v 0:31 | pinklucca |  -Na téma-
Co to Emo je?
Emo
Slovíčko "emo" je zkratka anglického "emotional" neboli emotivní, citově založený, citlivý. Emo se používá jak pro pojmenování hudebního stylu, tak i pro životní styl a názory a dnes už i ve spojení s povahou. Ač si mohou někteří lidé myslet, že jde o zcela nový styl, není tomu tak. Emo má své kořeny až v 80. letech, kdy se vyvinulo z postupného zmelodičtění hardcore punku. Což se některým lidem dnes vážně moc nezdá, jelikož emo došlé do finální podoby dnešních dní opravdu s hardcore punkem už tolik společného nemá, jako mělo na počátku svého vývoje :) Ale věřte, opravdu je tomu tak.

V 80. letech k emu neodmyslitelně patřila i dá se říct až skoro "víra", sXe. sXe je zkratka pro dvě slova emařům té doby blízce známá - Straight Edge. Doslovný překlad je "přímá hrana" a vysvětlení je asi takové: sXe lidé chtějí prožít svůj život bez výpomoci omamných látek, chtějí překonat těžká období sami (ne např. s flaškou vodky) a nemají potřebu krásné chvíle ještě podtrhávat euforií z alkoholu a jiných drog. Chtějí jednoduše prožít svůj život s otevřenýma očima a nechtějí ho jen přežívat v mlžném oblaku návykových látek. V kostce by se sXe dalo definovat asi takto: žádné drogy, žádný alkohol, žádné cigarety, někdy také žádné maso a extrémní vyznavači sXe odmítají konzumovat i kofein (to mimochodem znamená konec nejen kávě a energy nápojům, ale i černému čaji, čokoládě a všem výrobkům i s minimálním obsahem čokolády) Dnes už je sXe emařů mnohem méně než v 80. letech, stále ale na takové narazíte... v 80. letech se také hojně prosazovalo DIY (a to jak v emu tak v punku), které se těší velké oblíbenosti i dnes. DIY je zkratka Do It Yourself, do češtiny Udělej Si Sám. Jednoduše všechno si spíchnete, poupravíte, nebo jak by taky řekla má spolužačka "vytuníte" sami :) Originalita se cení.
Další emo názory spočívají např. v nesnášenlivosti jakékoliv diskriminace, násilí apod... Emo kids, jak se emařům nejčastěji přezdívá, jsou ve většině případů citliví (někteří až přecitlivělí), proto nesnesou jakékoliv shazování, ubližování, diskriminaci, násilí, ponižování, lhostejnost atd...Tudíž jsou silně proti rasismu, sexismu, urážkám a nehezkým narážkám ohledně sexuální orientace, pokusům na zvířatech, a jiným podobným nechutnostem. Také u nich neuspějete s výrokem, že "Kluci přeci nepláčou!". Jsou to přeci taky lidé, ne? Mají také city, ne?? Tak proč by je měli potlačovat? Tím se dostáváme k dalšímu pomyslnému bodu emo smýšlení - vyjadřování emocí, otevřenost, upřímnost, to je to co můžete čekat od emočně založené osobnosti. Když se mu chce plakat, pláče, ať je v tramvaji, divadle, na špičce Eiffelovky, nebo ve třídě. Na tom mu nezáleží. To samé se smíchem, hněvem, údivem, rozhořčením, zklamáním....Jakýmikoliv emocemi. (Vyvracím tedy teorii, že emaři POŘÁD pláčou!!) Dokáže vám i říct, co si myslí, ale většinou s citem, jelikož citově založení lidé mají obecně zpravidla velkou schopnost empatie. Tak teď jsme se vlastně pozvolna dostali i k tomu, jak se "emo" stalo dnes označením i pro charakteristiku povahy a osobnosti. Také mají emo kids slabost pro umění, ať už výtvarné, hudební, nebo literární. Mohou mít sklony k introvertismu, ale je jich mnoho i extrovertních.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DeENiSsZzkAa DeENiSsZzkAa | 13. června 2009 v 9:59 | Reagovat

Lucíí_ hezký blog, fakt..xP:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama